Frezowanie

Frezowanie betonu

Firma ONELEVEL oferuję profesjonalne usługi frezowania betonu. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami i gwarantujemy że sprawnie w fachowy sposób poradzimy sobie z każdym zleceniem.

Frezowanie betonu to rodzaj obróbki, która umożliwia usunięcie nadmiaru betonu, warstw klejów, żywic, mas szpachlowych jak również naprawę dylatacji oraz uskoków płyt betonowych. Dzięki wykorzystaniu technologii frezowania uzyskujemy czystą powierzchnię o dobrej przyczepności i określonym profilu

Podczas frezowania wykorzystywane są specjalne frezarki, głębokość frezowania jest dostosowywana do konkretnych potrzeb oraz rodzaju nawierzchni. Omawiana technologia wykorzystywana jest zarówno w przypadku posadzek, jak również podestów i stropów.

Zalety technologii

  • agresywna i głęboka obróbka powierzchni,
  • zastosowanie wydajnego odkurzacza minimalizuje zapylenie,
  • odpowiednio dobrane narzędzia pozwalają na obróbkę różnych rodzajów powierzchni,
  • wydajna praca przy zastosowaniu maszyny samojezdnej.

Przykłady realizacji

 Frezowanie posadzki – zastosowanie

Frezowanie jest jedną z podstawowych czynności podczas prac wykończeniowych, jak również naprawczych. Wykorzystywane jest między innymi podczas takich prac jak:

  • naprawa zniszczonych, zatłuszczonych podłoży
  • usuwanie pozostałości zapraw
  • profilowanie powierzchni
  • wyrównywanie betonu
  • usuwanie większości powłok
  • usuwanie oznaczeń poziomych z dróg

 

Ze względu na agresywną obróbkę frezowania stosuje się często frezowanie planetarne, które wyrównuje powierzchnię po frezowaniu standardowym, zmniejszając zużycie narzędzi lub materiałów podczas dalszych prac posadzkarskich.

Frezowanie subitu

Subit powstaje w wyniku destylacji lotnych związków smoły węglowej. W składzie subitu znajdują się niebezpieczne dla zdrowia substancje, na przykład rakotwórczy benzopiren, który powoduje nowotwory, schorzenia płuc, trzustki i gardła oraz wiele innych chorób.

Subit aż do połowy lat 90-tych wykorzystywany był do klejenia posadzek drewnianych, z związku z tym nadal znajduje się w wielu obiektach różnego przeznaczenia, jak również w domach prywatnych. Oczywistym jest fakt, że subit należy usunąć.

Usuwanie subitu możliwe jest między innymi dzięki wykorzystaniu metod mechanicznych, między innymi frezowania. Za pomocą frezarek do betonu można sprawnie pozbyć się szkodliwej substancji.

Wykorzystanie frezarek do betonu do usunięcia subitu wymaga jednak wiedzy i doświadczenia. Ponadto, niezmiernie ważna jest tutaj odzież ochronna, jak również środki ochronny indywidualnej. Warto więc frezowanie subitu zlecić specjalistycznej firmie.

Telefon komórkowy: 609 600 400

Adres: ul. Powstancow Wlkp. 58, 64-234 Kaszczor

E-mail: pawel@onelevel.eu                                    

Frezowanie betonu, szlifowanie betonu, wylewki samopoziomujące, posadzki żywiczne, ONELEVEL

Szczecin, Zielona Góra, Wrocław, Poznań.

 

Wykorzystujemy pliki cookies, w celu usprawnienia działania strony. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności